Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

Лісова сертифікація

З метою приведення лісового господарства Львівщини у відповідності до міжнародних стандартів, вдосконалення існуючої системи управління лісовим господарством, створення кращих можливостей для продажу лісової продукції, за ініціативи обласного управління лісового господарства, незалежною аудиторською компанією „SGS” на протязі 2004-2005років в державних лісогосподарських підприємствах було проведено сертифікацію лісів, оцінку відповідності ведення лісового господарства в лісах управління критеріям та принципам FSCTM  (Лісової наглядової Ради).

Сертифікація (вручення свідоцтва) – це незалежна оцінка діяльності організації за погодженими міжнародними стандартами. Вимоги стандарту FSC стосуються екологічного, соціального та економічного впливів лісового контролю. Відповідність вимогам оцінюється сертифікаційними органами. „SGS” є сертифікаційним органом, який має акредитацію FSC. Це означає, що продукція взята з лісів, сертифікованих „SGS” може мати торгівельний знак FSCTM.

„Принципи та критерії FSCTM” застосовуються відповідно до національних і міжнародних законодавчих та нормативних актів. Вимоги стандартів FSCTM покликані не відмінювати, а скоріше доповнювати правила та ініціативи з ведення лісового господарства, забезпечивши відповідальне лісокористування в усьому світі.

ПРИНЦИПИ ВЕДЕННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ЗГІДНО ВИМОГ СТАНДАРТУ FSC

Принцип 1. Відповідальність ведення лісового господарства вимогам національного лісового законодавства та принципам і критеріям FSC.

Принцип 2. Права і обов'язки власників і користувачів.

Принцип 3. Права корінних етнічних груп (народностей).

Принцип 4. Відносини з місцевим населенням та права працівників.

Принцип 5. Користь від лісу.

Принцип 6. Вплив на навколишнє середовище.

Принцип 7. План заходів щодо ведення лісового господарства.

Принцип 8. Моніторинг та оцінка.

Принцип 9. Збереження лісів, які мать велике природоохоронне значення.

Принцип 10. Лісові плантації.

Завдання лісової сертифікації:

Вимоги FSCTM включають ведення просвітницької діяльності, спрямованої на усвідомлення громадськістю важливості:

Переваги лісової сертифікації:

Серед переваг, які ми отримуємо від сертифікації є:

Під час проведення аудиту ведення лісового господарства, як основного, так і наглядових відмічено, що існуюча система управління у Львівському ОУЛМГ в цілому забезпечує хороше збереження, використання та відтворення лісових ресурсів.


Перелік репрезентативних ділянок