Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

 • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
 • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

Про нас

 

      

 

07.04.2006 року на базі майна ДГВГВ «Лісторгпостач» створене державне підприємство «Львівліснасіння», основним видом діяльності якого були збір, переробка і зберігання лісового насіння із застосуванням сучасних технологій. З 01.02.2007 року державне підприємство «Львівліснасіння» перейменоване в державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр». З 01.02.2007 року Брюховицьке лісництво державного підприємства «Львівське лісове господарство» передане державному підприємству «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

Рубки головного користування не проводяться. За рахунок вибіркових способів рубань формуються різновікові насадження. Середній щорічний обсяг лісозаготівель складає 2  тис. м3 деревини. 
Державне підприємство «Львівський лісовий селекційно–насіннєвий центр» розташоване в селищі Брюховичі Львівської області. І це — єдине підприємство на всю країну, яке застосовує сучасні технології в насінництві.
На підприємстві організовано переробку лісонасіннєвої сировини хвойних порід із застосуванням сучасного обладнання австрійської фірми «Тхорбауер інженірінг». Проводиться довготермінове та короткотермінове зберігання лісового насіння в холодильних камерах. Загалом з початку 2007 року на підприємстві перероблено 456917 кг лісонасінної сировини хвойних порід та отримано 19929 кг якісного насіння, в т.ч. за І півріччя 2013 року перероблено 65239 кг лісонасінної сировини хвойних порід та отримано 1036.6 кг якісного насіння.
За комплексним лісогосподарським районуванням ліси державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» належать до Західноукраїнського лісостепового лісогосподарського округу на стику двох районів – Розточчя-Опілля та Малого Полісся, а за геоботанічним районуванням до Європейської зони широколистяних лісів,  східно-європейської провінції.
В урочищі «Голоско» розташована невелика піщана ділянка «Львівська Сахара».
Загальна площа земель лісового фонду – 3331 га, в т.ч. вкриті лісовою рослинністю – 3109 га.
Розподіл площі земельних ділянок лісового фонду за адміністративними районами і місцевими органами влади:

 • м. Львів – 2023 га
 • Львівська міська рада - 2023 га
 • Жовківський район – 1310 га
 • Грядівська сільська рада – 1162 га
 • Грибовицька сільська рада – 146 га

Серед основних лісоутворюючих порід переважають:

 • Бук – площа – 1576 га, запас – 541 тис.куб.м
 • Сосна – площа – 849 га, запас – 313 тис.куб.м
 • Дуб – площа – 488 га, запас – 134 тис.куб.м
 • Граб – площа – 88 га,  запас – 17 тис.куб.м

 

По категоріях захисності ліси ДП «Львівський ЛСНЦ» віднесені до лісів природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення – 1161,3 га та рекреаційно-оздоровчих лісів – 2169,7 га.