Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

16.12.2013

Шкільне лісництво
на базі ДП "Львівський ЛСНЦ"
Брюховицього лісництва

Державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» створено відносно не давно – у 2007 році. Однак його діяльністю та проблемами, що виникають в процесі функціонування викликають високий інтерес у громадськості. Тому тут на базі підприємства та середньої загальноосвітньої школи №41 (смт. Брюховичі) було вирішено створити шкільне лісництво. Процес організації створення шкільного лісництва співпало з проведенням Європейського тижня лісу (09-13 грудня 2013 року), що проголошений Європейською Економічною Комісією ООН та ФАО.
Виховання учнівської молоді, формування в неї бережливого ставлення до довкілля, розширення і поглиблення знань із ботаніки, зоології, загальної біології, розвиток навичок учнів із лісівництва, екології, оволодіння теорією і практикою ведення лісового господарства – висока та благородна мета. Виконання цих завдань потребує клопіткої та відповідальної роботи серед педагогів школи та працівників підприємства. Шкільне лісництво створюється щоб значно пожвавлювати весь навчально-виховний процес, робити життя більш цікавим, цілеспрямованим, інтелектуальним та змістовним. А головне в школярів виховати духовне багатство, яке допоможе їм стати  справжніми людьми, справжніми патріотами своєї Батьківщини.
Впродовж цього тижня робилися перші етапи створення шкільного лісництва. Керівництвом підприємства визначено ділянки на яких буде проводитися робота молодих лісівників. Підібрано ділянки, які є найбільш характерні за лісівничо-типологічними та таксаційними ознаками для даної місцевості. Визначено вісім таких ділянок Брюховицького лісництва кв. 36, 37, 46, 57, 73, 74, 97, 98 (рис. 1-8).

  

       

     

 

У школі лісничий Брюховицького лісництва Гурський Т.Т. провів роз’яснювальну роботу серед учнів сьомого класу, де було обговорено основні засади та напрямки діяльності шкільного лісництва (фотографії). В процесі цієї роботи оформляється відповідна організаційно-методична документація.