Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

30.11.2017

Реформі так, знищенню лісової галузі – ні!

Сьогодні, 28 листопада, під стінами Львівської обласної ради було проведено мирний мітинг працівників лісового господарства Львівщини, які вимагають скасувати кулуарно прийняте рішення, без заключення фахівців та громадського обговорення рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада «Щодо схвалення стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року». 

Львівська обласна організація профспілки працівників лісового господарства України зібрала більше двох сотень представників лісової галузі, а саме: працівників ДП «Львівське лісове господарство», ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», Львівська державна лісовпорядна експедиція, ДП «Львівлісозахист», ВП «Львівська лісонасіннєва лабораторія», працівників апарату Львівського ОУЛМГ, а також Національного лісотехнічного університету України, деревообробників та громадськості, яким небайдужа доля лісового господарства, та прийшли підтримати гасло «Реформі так, знищенню лісової галузі – ні!».

Із вступним словом виступив голова Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Максимець Василь Йосипович. Він зазначив, що дана стратегія була прийнята з порушенням регламенту і навіть неузгоджена з Держлісагентством, Мінфіном, Мінюстом, Мінекономрозвитку та Мінприроди України. 23 листопада 2017 року було проведено всеукраїнські збори профспілкового активу лісогосподарської галузі, на яких було засуджено вищезазначену стратегію.

В даному зібранні приймав участь голова первинної профспілкової організації апарату Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Репех Василь Петрович, який виступив на мирному мітингу та зачитав основні вимоги всеукраїнських зборів профспілкового активу лісогосподарської галузі, схвалених резолюцією «Щодо позиції профспілки у зв’язку із схваленням Кабінетом Міністрів України Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».

Свою стурбованість та підтримку вимог лісівників Львівщини від багатотисячного колективу Національного лісотехнічного університету України висловив проректор з навчально-виховної роботи НЛТУ України Борис Микола Михайлович, який озвучив «Звернення Національного лісотехнічного університету України та Лісівничої академії наук України до Кабінету Міністрів України щодо «Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року».

Стурбовані рішенням Кабміну і ГО «Асоціація деревообробників і лісозаготівельників Львівщини», яку на мітингу представив її голова Когут Микола Васильович. та висловив занепокоєння щодо дальшого розвитку малого та середнього бізнесу в галузі деревообробки. 

Свою рішучу та виважену позицію заявив і голова секретаріату Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Білас Степан Ярославович, який рішуче засудив позицію Міністерства аграрної політики щодо недоцільності обговорення з громадськістю стратегії реформування лісової галузі.

Повну підтримку мітингуючим задекларував і голова комісії екології та природних ресурсів Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації Верхоляк Роман Богданович. 

На завершення мітингу голова Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Максимець Василь Йосипович зачитав звернення учасників мітингу щодо недопущення знищення лісової галузі, яке було одностайно підтримано мітингуючими та передано голові Львівської обласної ради Ганущину Олександру Олександровичу, який брав участь у мітингу. 

У своєму виступі Олександр Олександрович, звертаючись до присутніх, наголосив, що Стратегія розвитку лісового господарства, прийнята Урядом, відповідей на вкрай важливі питання для лісової галузі такі як: що робити з всиханням лісів, що робити з порятунком лісів центру, сходу і особливо півдня країни, як правоохоронні органи мають ефективно боротися із незаконними рубками – не дає. На наступному сесійному засіданні Львівська обласна рада буде просити Кабмін зупинити реалізацію цієї Стратегії, а також розробити реальний план реформування лісового господарства і наповнення лісової галузі життям.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ