Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

30.10.2017

В Брюховицькому лісництві проведено семінар по всиханню соснових насаджень

25 жовтня в Брюховицькому лісництві ДП «Львівський ЛСНЦ» було проведено семінар по всиханню соснових насаджень. В ньому взяли участь депутат Жовківської районної Ради Зоряна Погариська, голова Грядівської сільської Ради Михайло Василина, еколог Брюховицької селищної Ради Юрій Лагойда, лісничий Брюховицького лісництва Тарас Гурський та майстер лісу Брюховицького лісництва Богдан Федоровський.

Насадження сосни звичайної потерпають від атаки верхівкового короїда. Це супроводжується проблемою, яка переходить у масове всихання соснових насаджень.

На прикладі хвойних дерев Брюховицького лісництва учасникам семінару було показано стан пошкоджень гілок і кори нещодавно зрізаних сухостійних дерев.


Лісничий Брюховицького лісництва відмітив, що станом на 01.10.2017 року на території лісництва налічується 9,6 га пошкоджених насаджень соснових лісів з слабким ступенем всихання. Однією з головних причин всихання дерев сосни є стовбурові шкідники, а одним можливим шляхом вирішення даної проблеми є своєчасна вирубка та спалювання  поражених дерев.

На завершення Тарас Гурський подякував присутнім за участь у семінарі та закликав не бути байдужими до проблеми всихання соснових насаджень адже масштаби біологічних пожеж дедалі вражають своїми розмірами та швидкістю розповсюдження.  Втрати від шкідливої дії верхівкового короїда можна порівняти з масштабною пожежею, а кінцевий результат однаковий – мертві деревостани.