Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

27.03.2017

Хід акції "Майбутнє лісу в твоїх руках" у ДП "Львівський ЛСНЦ"

Вже 11 рік поспіль, під егідою Державного агентства лісових ресурсів України, на Львівщині проходить Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Акція Державного агентства лісових ресурсів України - «Майбутнє лісу в твоїх руках», була створена для того, щоб привернути увагу громадськості до такого важливого напрямку лісівничого господарювання як створення лісів. Лісогосподарські підприємства зі всієї України залучають шкільні лісництва, громадськість і всіх бажаючих взяти участь в акції. Щороку в рамках цієї акції проводять посадку лісу, різні конкурси, екскурсії та інші заходи для донесення до населення важливості лісу для суспільства, і розуміння того що ліс потрібно берегти і бути відповідальним при відпочинку в ньому.

  У  рамках акції на підприємстві було проведено наступні заходи:

11 березня у Брюховицькому лісництві квартал 97 відбулося доповнення клонової плантації модрини європейської, до якої долучились десятеро  мешканців села Рясне-Руська. В результаті чого було висаджено 170 шт. саджанців модрини європейської. Учасники були задоволені, що прийняли участь у висаджуванні дерев з яких у майбутньому буде збиратися якісне насіння для створення нових лісів.13 березня було організовано прибирання кварталів 99, 100,  Брюховицького лісництва, які примикають до мікрорайону Львова - Рясне 2. У прибиранні взяли участь 12 жителів  населених пунктів які прилягають до території лісництва. Працівники підприємства висловили подяку присутнім за прибирання і наголосили на тому, що чистота нашого лісу повинна стати справою честі всіх. Можливо, саме з цього розпочинаються почуття великого патріотизму та національної гідності.

23 березня відбулася екскурсія підприємством для учнів середньої загальноосвітньої школи №41 м. Львова.  Школярам поетапно показали весь процес переробки насіння: після того як шишки розкрились їх витягають і перекладають в машину з барабаном, за допомогою якого вилучається насіння. Потім насіння з хвоєю випадає у контейнер, а пусті шишки - окремо. Чисте насіння, яке пройшло всі необхідні стадії очищення та обробки, зберігається в холодильній камері при температурі -2ºС. Вчителі та школярі, за час екскурсії дізналися багато цікавого про ліс та його значення в нашому житті. На уроках природознавства діти вивчали про ліс, дерева, як і коли проростає насіння, а сьогодні побачили, як це відбувається на практиці. В рамках екскурсії школярі також побували на полях дорощування сіянців, біля теплиці, побачили як виглядають 1,2,3-х річні сіянці, ялиці, псевдотсуги, метасеквої та модрини, вирощені у спеціальних контейнерах з закритою кореневою системою та дізналися, як із таких сіянців в майбутньому виростає великий ліс. Гості подякували колективу працівників лісового господарства за надану можливість стати ближче до природи та відзначили плідну працю лісівників у примноженні лісових багатств, яка приносить результат як для теперішніх, так і для наступних поколінь, адже це важлива справа - бути господарями на своїй Землі.

З 24 по 27 березня студентами Національного лісотехнічного університету України було проведено посів у теплиці підприємства. Для студентів це стало доброю практиктичною базою в подальшому навчанні. Вони дізнались як отримується якісне насіння на підприємстві, способи підготовки насіння до сівби, та переваги вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою, а також закріпили це на практиці висіявши в теплиці 1,7 кг насіння модрини, 1 кг насіння дугласії та 3 кг насіння бука.