Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

26.01.2018

Підсумки роботи цеху переробки лісонасінної сировини за 2017 рік

Головні завдання, що стоять перед лісівниками - це збереження, раціональне використання та примноження лісового багатства. Велика увага приділяється заготівлі та отриманні високоякісного насіння. І саме заготівля лісового насіння займає важливе значення в лісовому господарстві. Своєчасний збір насіння, якісна переробка лісонасіннєвої сировини, вчасне висівання в подальшому забезпечує лісогосподарські підприємства високоякісним садивним матеріалом для потреб лісовідновлення та лісорозведення.

Державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр – єдине на Україні підприємство, яке укомплектоване сучасним обладнанням по переробці лісонасінної сировини. Основним напрямом діяльності підприємства є переробка лісонасінної сировини хвойних порід. У нас функціонує цех по переробці лісонасінної сировини хвойних порід, який забезпечений усім необхідним обладнанням для одержання високоякісного насіння, та камери довготривалого зберігання насіння.


За 2017 рік у цеху переробки було перероблено понад 88 тон лісонасінної сировини основних лісотвірних порід України для лісогосподарських підприємств Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської областей. З них 56% від загальної кількості сировини було поставлено підприємствами Львівського ОУЛМГ.

Основні породи, які було перероблено це:

- сосна звичайна – 57899 кг;

- ялиця біла – 12448 кг;

- ялина європейська – 8442 кг;

- модрина європейська – 7758 кг;

- псевдотсуга Мензіса – 1445 кг.

В результаті переробки було отримано 2291 кг якісного лісового насіння, з них 1616 кг або 70% від загальної ваги – насіння підприємств Львівського ОУЛМГ.

Частина лісового насіння, після переробки, залишається на зберігання в холодильній камері. Станом на початок 2018 року на зберіганні знаходиться 853 кг насіння сосни звичайної, ялини європейської, модрини європейської та ялиці білої.

         Також підприємство розпочало новий сезон переробки. Вже станом на 26 січня 2018 року в цех переробки лісонасінної сировини поставлено понад 42,3 тони шишок, з яких перероблено 18,1 тона, та отримано майже 600 кг насіння.

         ДП «Львівський ЛСНЦ» продовжує важливу роботу по лісовому насінництву, адже з насіння в майбутньому будуть виростати ялиці Карпат та сосни Полісся, міцні довгожителі дуби, та стрункі смерічки.

 

Провідний інженер л/г

Сплавінський М. М.