Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

23.03.2018

Школярам провели екскурсію цехом, в якому добувають лісове насіння

Сьогодні, 23 березня підприємство відвідали учні 7-А класу, середньої загальноосвітньої школи №41 м. Львова, разом з вчителем географії Дроняк Анжелою Петрівною.   У цей час у насіннєвому центрі відбувається переробка шишок сосни звичайної. Отож, відвідувачі мали можливість своїми очима побачити як проходить виробничий процес та спостерігати за роботою цеху переробки на практиці. Перше, на що звернули увагу присутні - у приміщенні, де зберігаються шишки повітря насичене приємним запахом шишок, такого аромату навіть у хвойному лісі не відчуєш.

Шишки заготовляють лісогосподарські підприємства та везуть до нас на переробку, потім їх закладають в шишкосушарку де під дією температури (залежно від породи від 28 до 49 градусів) шишки розкриваютья.  Після того, як шишки розкрились їх витягають і перекладають в машину з барабаном, за допомогою якого вилучається насіння. Потім насіння з хвоєю та іншим сміттям випадає у контейнер, а пусті шишки - окремо. Наступний етап обезкрилення насіння, в якому крилатку відділяють від насінини. Останній етап – очишчення насіння від хвої, залишків крилаток та іншого сміття. Чисте насіння, яке пройшло всі необхідні стадії очищення та обробки, зберігається в холодильній камері при температурі -2ºС. На уроках природознавства діти вивчали про ліс, дерева, як і коли проростає насіння, а сьогодні побачили, як це відбувається на практиці.

Гості подякували працівникам лісового господарства за надану можливість стати ближче до природи та відзначили плідну працю лісівників у примноженні лісових багатств, яка приносить результат як для теперішніх, так і для наступних поколінь, адже це важлива справа - бути господарями на своїй Землі.

Отож, день був наповнений новими враженнями й приємними емоціями, школярі ознайомились з діяльністю єдиного на Україні високотехнологічного заводу з переробки лісонасіннєвої сировини та довготривалого зберігання лісового насіння – дізнались де і з чого починається ліс.

Прес-служба ДП "Львівський ЛСНЦ"