Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

21.11.2017

Щодо стратегій реформування лісового господарства

Кабінет міністрів України в середу 15 листопада 2017 року затвердив «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року».

З цього приводу, 21 листопада 2017 року  в  ДП «Львівський ЛСНЦ» в залі засідань відбулися збори трудового колективу щодо обговорення  «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».

Дана стратегія викликала занепокоєння  серед працівників підприємства. Ознайомившись з документом стало зрозуміло, що ведуться роботи щодо ймовірної ліквідації лісогосподарських підприємств, як самостійних суб’єктів господарювання та передачу лісів у Концесію, тобто у приватні руки. Стратегією передбачено створення нового суб’єкта господарювання в галузі, управління корпоративними правами якого буде здійснюватиме Кабінет Міністрів України. В разі створення нового суб’єкта господарювання відбудеться монополізація лісового ресурсу  і подальша доля існуючих лісогосподарських підприємств стає незрозумілою.

На сьогоднішній день державні лісогосподарські підприємства є основними платниками податків. Державні підприємства лісової галузі працюють стабільно, високий рівень заробітньої плати.

Оптимізація підприємств призведе до скорочення штату підприємств, що призведе до росту безробіття.

 «Стратегія  реформування лісового господарства України на період до 2022 року» потребує суттєвого доопрацювання, прозорого обговорення з врахуванням думок трудових колективів, спеціалістів лісової галузі та внесення відповідних змін.