Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

17.02.2014

Сертифікація (вручення свідоцтва) - це незалежна оцінка діяльності організації за погодженими міжнародними стандартами. Вимоги стандарту FSC стосуються екологічного, соціального та економічного впливів лісового контролю. Відповідність вимогам оцінюється сертифікаційними органами. "SGS QUALIFOR" є сертифікаційним органом, який має акредитацію FSC (Forest Stewardship Counsil). Це означає, що продукція взята з лісів, сертифікованих "SGS QUALIFOR" може мати торгівельний знак FSC.

Принципи та критерії FSC застосовуються відповідно до національних і міжнародних законодавчих та нормативних актів. Вимоги стандартів FSC покликані не відмінювати, а скоріше доповнювати правила та ініціативи з ведення лісового господарства, забезпечивши відповідальне лісокористування в усьому світі.

В 2006 році всі ліси підприємства були сертифіковані органом "SGS QUALIFOR". Система ведення лісового господарства на підприємстві приведена у відповідність до міжнародних вимог щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою сертифікації лісів є забезпечення економічно, екологічно, і соціально збалансованого ведення лісового господарства. Наявність сертифікату засвідчує, що лісова продукція надходить з лісів, ведення господарства в яких здійснюється з врахуванням питань охорони довкілля, збереження біорізноманіття, інтересів працівників лісу та місцевого населення.

Лісова сертифікація не має на меті отримання прибутку, а лише певних ринкових переваг. За результатом сертифікації був виданий сертифікат відповідності ведення лісового господарства встановленим вимогам. Щорічно проводиться наглядова перевірка відповідності системи ведення лісового господарства стандартам управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку.

Завдання лісової сертифікації:

Вимоги FSC включають ведення просвітницької діяльності, спрямованої на усвідомлення громадськістю важливості:

- удосконалення ведення лісового господарства;

- включення усіх витрат, пов'язаних з ведення лісового господарства, у ціну лісової продукції;

- сприяння найбільш повному й ефективному використанню лісових ресурсів;

- зниження збитків і втрат;

- недопущення надмірного лісокористування

Переваги лісової сертифікації: 

- незалежна гарантія для клієнтів-покупців, посередників та інвесторів щодо контролю за якістю лісової продукції;

- вихід на ринки держав, які використовують виключно деревну продукцію з сертифікованих лісів;

- демонстрація запровадження найкращої практики в управлінні лісовим господарством.

На товарно-транспортній накладній, на вимогу покупця, проставляється печатка про те що дана лісопродукція була придбана на підприємстві, яке пройшло сертифікацію FSC.