Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

16.07.2014

Збережемо ліс від вогню! 


Щорічно, з моменту сходження снігового покриву аж до стійких осінніх дощів, з настанням тривалих спекотних днів без опадів, працівниками державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» проводяться заплановані заходи щодо забезпечення протипожежного захисту лісів та миттєвої локалізації і ліквідації у разі їх виникнення. 

Для цього забезпечується пункт накопичення та зберігання пожежного інвентарю ручним та моторизованим знаряддям, перекриваються позапланові лісові дороги,  проводиться догляд за мінералізованими смугами, виставляються аншлаги та білборди і розповсюджуються листівки на протипожежну тематику. Державна лісова охорона знаходиться в стані бойової готовності, проводяться рейди по виявленню порушників правил пожежної безпеки та притягується їх до відповідальності в порядку передбаченим законодавством України.

Але, незважаючи на це, місцеві жителі та  туристи і вільні відвідувачі лісу в більшості випадків необережно поводяться з вогнем, часто-густо розбивають шлагбауми, ламають аншлаги та білборди, розпалюють вогнища в недозволених на це місцях, розкидають сміття та відходи, штучно та свідомо створюють умови, які можуть стати трагедією та лихом для лісу. Адже лісова пожежа – це стихійне лихо як для людей, так і для природи. Недопущення її виникнення значною мірою залежить від нашої свідомості і культури поведінки в лісі.

Побачивши непогашене вогнище чи лісову пожежу, негайно загасіть їх. Якщо самі не в змозі це зробити, то повідомте про пожежу в лісництво, сільську раду чи просто подзвоніть «101» і викличте пожежну команду.

Тому з метою запобігання виникнення та недопущення лісових пожеж ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» застерігає та просить співгромадян і всіх кому небайдуже ставлення та відношення до природи — бережіть ліс, обережно поводьтеся з вогнем в межах будь-якої природної території, дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісах України, дотримуйтесь правил моральної поведінки та етикету в лісі, вчіть своїх дітей та внуків любити та шанувати ліс.

Інженер лісового господарства
Сулим А.С.