Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

12.02.2014

Перші результати діяльності цеху по переробці лісонасінної сировини у 2014 році

Головні завдання, що стоять перед лісівниками це збереження, раціональне використання та примноження лісового багатства. Велика увага приділяється заготівлі та отримання високоякісного насіння.

На державному підприємстві «Львівський ЛСНЦ» функціонує цех по переробці лісонасінної сировини хвойних порід, який забезпечений усім необхідним обладнанням для одержання високоякісного насіння. З кожним роком об’єми переробки лісонасінної сировини та кількість споживачів, яким ми надаємо послуги все збільшуються.

В цьому році проявляється цікава тенденція: збільшення поставок сировини з інших областей України (75%) ніж з Львівщини (25%). За цей період 2014 року на підприємство було поставлено майже 40 т лісонасінної сировини хвойних порід (сосна звичайна, ялина європейська, модрина європейська, модрина японська, псевдотсуга Мензіса) (рис.1).


На даний час перероблено майже 13 т. сировини та отримано 216 кг насіння. Середній вихід сосни звичайної становить 1,34%; ялини європейської – 2,8%; модрини європейської – 3,32%; модрини японської – 4,18%; псевдотсуги Мензіса – 2,98%.

Цього місяця підприємство уклало договір з новим замовником ДП «Надвірнянське ЛГ» на переробку шишки ялини європейської загальною масою понад 5 т. В ці дні згадане підприємство своїм транспортом привезло сировину (фотографії).

Інженер лісового господарства 
Сплавінський М.М.