Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

12.01.2017

Підсумки ялинкової кампанії 2016-2017 року по Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства 

Завершилася  ялинкова кампанія на Львівщині. Лісівники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підвели підсумки своєї передноворічної роботи.

Протягом ялинкової кампанії 2016-2017 років лісогосподарськими підприємствами реалізовано 8,2 тис.шт. новорічних ялинок при плані 14,5 тис. штук.

Як уже неодноразово повідомлялося, що до реалізації було запропоновано новорічні ялинки породи сосна, ялина (смерека) та ялиця біла.

Заготівля новорічних ялинок проводилась на площах рубок пов’язаних з веденням лісового господарства, плантаціях, а також при розчистці трас ліній електропередач, зв’язку, газопроводів, нафтопродуктопроводів.

Реалізація новорічних ялинок в лісогосподарських підприємствах здійснювалась із спеціальними бірками або самоклеючими стрічками, які містять інформацію про походження новорічних ялинок.

Для запобігання незаконних вирубок новорічних ялинок лісівниками проведено ряд організаційно-розпорядних заходів. Зокрема, з ініціативи Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства видано розпорядження голови Львівської ОДА 29.11.2016 року № 930/0/5-16 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2017 року».

На виконання спільного наказу Львівського ОУЛМГ, Держекоінспекції у Львівській області та ГУ Національної поліції у Львівській області від 24 листопада 2016 року № 64 “Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період” проведено ряд заходів з недопущення незаконної заготівлі та торгівлі новорічними ялинками.

В кожному районі області було створено мобільні бригади з перевірки законності заготівлі та реалізації новорічних ялинок в лісах та населених пунктах області.

Вжиті протягом ялинкової кампанії заходи дали певні результати. В ході проведених рейдів до адміністративної відповідальності притягнуто 89 лісопорушників, на яких накладено штрафні санкції понад 40 тис. грн. та вилучено 101 новорічну ялинку. Хід ялинкової кампанії активно висвітлювався в засобах масової інформації, з цією метою проведено 63 виступи.

Загалом ялинкова кампанія на Львівщині пройшла організовано. Вжитими заходами вдалось запобігти фактам масового незаконного вирубування новорічних ялинок та забезпечити наших мешканців новорічними красунями, і тим самим принести їм радість свята та хороший настрій в новому 2017 році.

 

Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства 
Львівського ОУЛМГ