Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

10.09.2019

Візит лісівників з Литви та Німеччини у ДП «Львівський ЛСНЦ»

У вівторок, 10 вересня 2019 року, ДП «Львівський ЛСНЦ» із візитом відвідала делегація із Литовської Республіки та Федеративної Республіки Німеччини. Цей візит припав на Лісівничий тиждень, що проходить в Україні протягом 9-15 вересня 2019 року. У складі делегації були представники Литовської асоціації  власників лісів і земель. Ця організація в Литві об’єднує близько 6,5 тисяч лісовласників. Також відвідали підприємство студенти Ерфуртського університету Німеччини. Загалом прийняли понад 50 чоловік.

Гості ознайомилися із роботою підприємства – Львівським лісовим селекційно-насіннєвим центром, котре впровадило понад 10 років тому сучасні технології в лісовому насінництву. Продемонстровано технологію переробки лісонасіннєвої сировини; процеси, що здійснюються для отримання якісного насіння – сушіння, добування насінин із шишок, обезкрилення та очищення насіння. Показали холодильні камери, в яких зберігається насіння лісових порід.


Важливим етапом для вирощування високопродуктивного, біологічно- та кліматично стійкого лісу є необхідність в якісному садивному матеріалі. Для забезпечення лісогосподарських підприємств України відповідним садивним матеріалом на базі ДП «Львівський ЛСНЦ» завершується створення лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Присутніх ознайомили із основними моментами цього комплексу та перспективи його діяльності, зокрема, річна продуктивність із використанням наявних теплиць на підприємстві та підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу становитиме близько 10 мільйонів сіянців із закритою та покращеною кореневою системою.

Гості мали змогу побачити як виглядають сіянці, що були висіяні і вирощені цього року з використанням цих технологій. На даний момент на полях дорощування знаходиться 1 мільйон сіянців із закритою кореневою системою основних лісових порід – сосна, ялина, ялиця, модрина, дуб, бук та ін.

Крім лісонасіннєвої та розсадницької діяльності, лісівники Львівщини розказали своїм колегам з Європейського Союзу про стан, напрямки, діяльність, перспективи та проблеми  лісового господарства України.

На завершення гості з Німеччини та Литви разом з лісівниками з Львівщини відвідали Брюховицький ліс. Маршрут проліг екологічною стежкою до місця загибелі В. Івасюка. По дорозі оглянули букові та дубові насадження. Зупинилися у свіжій грабово-дубовій субучині в якій зростає бук лісовий віком 119 років, пізніше перейшли у свіжу грабову судіброву в якій зростають лісові культури дуба звичайного віком 14 років, а кінцева точка маршруту була у стиглому дубовому насадженні.

Обмін досвідом, думками та поглядами на ведення лісового господарства із європейськими лісівниками є надзвичайно важливим для розвитку лісового господарства України.