Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

07.10.2016

Школа починається з букваря, а ліс - з насіння

                6 жовтня 2015 року для учнів 3-В класу Львівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня № 53 з поглибленим вивченням англійської мови було організовано екскурсію. Цього дня школярі разом з вчителями та батьками завітали до державного підприємства «Львівський лісовий селекційно–насіннєвий центр», що функціонує поблизу міста Львова в смт. Брюховичі. Це — єдине підприємство на всю країну, яке застосовує сучасні технології в насінництві.

                У цей час у насіннєвому центрі відбуваються поставки шишок ялиці білої. Станом на початок жовтня лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства заготовлено близько 10 т. шишок ялиці білої. Отож, відвідувачі мали можливість своїми очима побачити як проходить виробничий процес та спостерігати за роботою знавців своєї справи на практиці. Перше, на що звернули увагу присутні - у приміщенні, де зберігаються шишки повітря насичене неймовірно приємним запахом шишок, такого аромату навіть у хвойному лісі не відчуєш.


                Школярам поетапно показали весь процес переробки насіння: після того як шишки розкрились їх витягають і перекладають в машину з барабаном, за допомогою якого вилучається насіння. Потім насіння з хвоєю випадає у контейнер, а пусті шишки - окремо. Чисте насіння, яке пройшло всі необхідні стадії очищення та обробки, зберігається в холодильній камері при температурі -2ºС.


                Вчителі та батьки, а особливо група дітей, за час екскурсії дізналися багато цікавого про ліс та його значення в нашому житті. На уроках природознавства діти вивчали про ліс, дерева, як і коли проростає насіння, а сьогодні побачили, як це відбувається на практиці.

                В рамках екскурсії школярі також побували на полях дорощування сіянців, біля теплиці, побачили як виглядають 1,2,3-х річні сіянці дуба, бука, ялиці, псевдотсуги, метасеквої та модрини, вирощені у спеціальних контейнерах з закритою кореневою системою та дізналися, як із таких сіянців в майбутньому виростає великий ліс.

                Гості подякували колективу працівників лісового господарства за надану можливість стати ближче до природи та відзначили плідну працю лісівників у примноженні лісових багатств, яка приносить результат як для теперішніх, так і для наступних поколінь, адже це важлива справа - бути господарями на своїй Землі.


                Отож, день був наповнений новими враженнями й приємними емоціями, школярі ознайомились з діяльністю єдиного на Україні високотехнологічного заводу з переробки лісонасіннєвої сировини та довготривалого зберігання лісового насіння – дізнались де і з чого починається ліс.