Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

05.02.2018

У Львівському селекційно-насіннєвому центрі добувають насіння, аби виростити ліс

 

Тут починається ліс. Як гадаєте, дерево виросло з шишки, чи шишка з дерева? Та у Львівському селекційно-насіннєвому центрі у дилеми не заглиблюються. Адже тут займаються більш корисною справою: добувають насіння, аби виростити ліс.
Який шлях проходить шишка, перед тим, як з її насіння виросте красива ялинка. Згодом після сушки, шишка потрапляє до спеціального барабану, де з неї витрясають десятки насінин. На вигляд видобуте з шишки насіння майбутньої сосни чи ялиці схоже на крило комахи з маленьким ядром. Тож тепер зернята потрібно відділити від цих крилець. Згодом ж насіння потрібно очистити від непотрібних домішок. Тому зернята відправляють у спеціальний фільтр. Тут насіння просіюють крізь дрібні сита. Рештки ж розділяють у три різні секції. В останню потрапляють вже майже очищені насінини. Зернята фільтрують декілька разів, аби повністю очистити. Частину ж лісового насіння, після переробки, залишають на зберігання в холодильній камері. Зараз тут є майже тонна зернят сосни, смереки, модрини та ялиці. У 2017 ж переробили майже 90 тонн шишок, з яких й отримали понад 2 тонни якісного лісового насіння. Цьогорічний сезон вже розпочався, тож робота на підприємстві кипить. На переробку у Львівський центр привозять шишки з лісогосподарських підприємств Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Тернопільської та Львівської областей. Адже лише на Львівщині використовують унікальне обладнання для переробки шишок. Тож незабаром з цих зернят виростуть височенні ялиці Карпат, замріяні сосни Полісся, міцні дуби та стрункі смереки.Тут починається ліс. Як гадаєте, дерево виросло з шишки, чи шишка з дерева? Та у Львівському селекційно-насіннєвому центрі у дилеми не заглиблюються. Адже тут займаються більш корисною справою: добувають насіння, аби виростити ліс.
Який шлях проходить шишка, перед тим, як з її насіння виросте красива ялинка. Згодом після сушки, шишка потрапляє до спеціального барабану, де з неї витрясають десятки насінин. На вигляд видобуте з шишки насіння майбутньої сосни чи ялиці схоже на крило комахи з маленьким ядром. Тож тепер зернята потрібно відділити від цих крилець. Згодом ж насіння потрібно очистити від непотрібних домішок. Тому зернята відправляють у спеціальний фільтр. Тут насіння просіюють крізь дрібні сита. Рештки ж розділяють у три різні секції. В останню потрапляють вже майже очищені насінини. Зернята фільтрують декілька разів, аби повністю очистити. Частину ж лісового насіння, після переробки, залишають на зберігання в холодильній камері. Зараз тут є майже тонна зернят сосни, смереки, модрини та ялиці. У 2017 ж переробили майже 90 тонн шишок, з яких й отримали понад 2 тонни якісного лісового насіння. Цьогорічний сезон вже розпочався, тож робота на підприємстві кипить. На переробку у Львівський центр привозять шишки з лісогосподарських підприємств Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Тернопільської та Львівської областей. Адже лише на Львівщині використовують унікальне обладнання для переробки шишок. Тож незабаром з цих зернят виростуть височенні ялиці Карпат, замріяні сосни Полісся, міцні дуби та стрункі смереки.

http://pravdatut.lviv.ua