Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

04.09.2019

Візит переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівських лісництв

4 вересня 2019 року, ДП «Львівський ЛСНЦ» відвідали переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівських лісництв – Труханівське учнівське лісництво Сколівського району на чолі з учителем біології Труханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сколівського району, Ольгою Хомин.

Гості могли побачити весь процес вирощування садивого матеріалу із закритою кореневою системою, від насінини – до сіянця готового до висаджування в лісі.

Спочатку, було продемонстровано як добувається насіння з шишки та етапи його очищення. Також, гостей було ознайомлено з основними методами підготовки насіння до сівби та умовами зберігання на обладнанні австрійської фірми «Торбауер інжінірінг», яке успішно працює з 2006 року. На даному обладнанні було перероблено понад 1100 тон лісонасінної сировини.

Далі було показано лінію автоматизованого посіву шведської фірми ВСС АВ. Дана лінія в автоматичному режимі дає змогу висівати до 300 тис насінини за робочий день, та вже була випробувана в цьому році двічі. Вона здійснює підготовку грунту, подачу та наповнення касет субстратом, висів насіння та мульчування. За допомогою даної лінії в цьому році було вирощено понад один мільйон сіянців.

Наприкінці наші гості побачили вже готові сіянці на полях дорощування, які були посіяні в березні та червні цього року, частина яких відправиться на посадку в ліс вже цієї осені.

Юні лісівники проявили неабияку цікавість до сучасних технологій, які зараз використовуються в лісовому господарстві Львівщини.