Державне агентство лісових ресурсів України
Львівське ОУЛМГ

...від якісного насіння до хороших насаджень...

  • ми застосовуємо сучасні, ефективні технології в лісовому насінництві
  • ми пропонуємо садивний матеріал із закритою кореневою системою
Детальніше
Тут починається ліс!

01.04.2017

Прибирання лісового фонду

Озираючись, ми щодня бачимо навколо себе дерева, квіти, трави, птахів та тварин. Це все природа, а людина її частинка. Але людина сьогодні часто вносить зміни у її життя, у її баланс. Змінювати природу потрібно вкрай обережно, бо окремі дії можуть завдати неповоротної шкоди і навіть призвести до загибелі. Від кожного з нас залежить чи збережемо ми природу – довкілля, чи зруйнуємо її. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в озерах та річках, могутні дерева у лісах. Це є життя, і наш обов’язок зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи – це збереження людини!

Щорічною традицією колективу ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» стало прибирання лісового фонду та території вздовж автомобільних доріг, що проходять через лісові масиви підприємства. Сьогодні (01 квітня 2017 року) було проведено прибирання узбіччя та лісових смуг вздовж автомобільної дороги Львів–Збиранка, протяжністю 3,5 км.


Участь у прибиранні прийняли працівники підприємства, а також до цього долучилися працівники департаменту економічної політики та служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації (40 чоловік).

В результаті проведення прибирання було зібрано майже 10 м3 різного сміття. Найбільше засмічення у лісі було поліетиленовими пакетами, пластиковими пляшками, склом, папером, консервниби банками, побутовим та виробничим сміттям. Все сміття було зібрано та буде вивезено на санкціоноване сміттєзвалище.


Власними коштами підприємство постійно встановлює яскраві щити з написами типу «Не смітіть у лісі», але становище не міняється. Порушники в лісах на них уваги не звертають. Гаслами в цій справі не допоможемо. Необхідно дотримуватися законів та дисципліною привчати людей до порядку. Викинув сміття у лісі – плати штраф (стаття 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Зі збільшенням цих штрафів порушник задумається: смітити йому чи ні.

Весь колектив підприємства наполегливо закликає НЕ СМІТІТЬ У ЛІСІ, адже після порушників повинен хтось прибрати. Окрім цього, всім нам хочеться гуляти поміж величних дерев і трав, дихати свіжим лісовим повітрям, а для цього потрібно не засмічувати довкілля.